تبلیغات
منابع و جزوات کارشناسی ارشد گروه زیست شناسی (ژنتیک, میکروبیولوژی, بیوتکنولوژی, سلولی مولکولی....

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی پژوهشگاه «رویان» در گفت‌وگو با ایسنا خبر داد: افزایش شانس باروری به روش«میکرواینجکشن» با میکروسکوپ‌های جدید

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی پژوهشگاه «رویان» جهاد دانشگاهی، با اشاره به افزایش شانس باروری به روش میکرواینجکشن در صورت مشاهده اسپرم‌ها در بزرگ نمایی بهتر، به دستگاه‌های میکروسکوپی جدیدی اشاره کرد که یک اسپرم را حدود 66 هزار و 600 برابر بزرگ می‌کند.

دکتر محمدحسین نصر اصفهانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، واحد علوم پزشکی ایران، با اشاره به دغدغه محققان برای انتخاب بهترین اسپرم به منظور تزریق در داخل تخمک به روش میکرواینجکشن و روش نوین انتخاب اسپرمی که خود به جشنواره رویان ارایه کرده، گفت: محققان دیگر در دنیا نیز به دنبال روش‌های نوینی در رابطه با انتخاب اسپرم هستند، چنانچه هم‌اکنون دستگاه‌های میکروسکوپی‌ وجود دارند که حدود 66 هزار و 600 برابر یک اسپرم را بدون تحت تاثیر قرار دادن، بزرگ می‌کنند.

برنده گروه جنین شناسی امسال جشنواره «رویان» با بیان این‌که به تعداد تخمک‌ها، اسپرم مناسب نیاز داریم؛ گفت: هرچه کیفیت اسپرم مناسب‌تر باشد، شانس باروری بهبود می‌یابد.

این جنین شناس ادامه داد: چنانچه بتوانیم اسپرم‌ها را در بزرگ نمایی بالاتری مشاهده و برای «میکرواینجکشن» استفاده کنیم، شانس حاملگی بالا می‌رود.

این عضو هیات علمی پژوهشگاه «رویان» خاطرنشان کرد: درکل روش‌های نوین انتخاب اسپرم در نازایی -که چندین روش در دنیا در حال ارایه است- شانس باروری و حاملگی را افزایش می‌دهند.

رییس پژوهشکده بیوتکنولوژی پژوهشگاه «رویان» جهاد دانشگاهی، با اشاره به روش‌های "آی وی اف" و "میکرواینجکشن" ( آی سی اس آی) به عنوان درمان‌هایی که به صورت روتین و روزمره در مراکز نازایی انجام می‌شود، در مورد این روش‌ها گفت: در روش اول تخمک گرفته می‌شود و اسپرم، به امید انجام لقاح و باروری توسط خود اسپرم، در محیط آزمایشگاه در مجاورت تخمک گذاشته می‌شود و در روش دوم یک اسپرم توسط سوزن‌های بسیار سر باریک و نازک به قطر 4 میکرومتر یا یک بیستم قطر مو به داخل تخمک تزریق می‌شود، بنابراین قسمت اعظم لقاح توسط متخصص جنین شناسی در آزمایشگاه صورت می‌گیرد.

انتهای پیام


ارسال شده در تاریخ: چهارشنبه 7 مهر 1389 || دیدگاه ()

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد كل بازدیدها :
آخرین بازید از وبلاگ :
آخرین بروزرسانی :