تبلیغات
منابع و جزوات کارشناسی ارشد گروه زیست شناسی (ژنتیک, میکروبیولوژی, بیوتکنولوژی, سلولی مولکولی....

مقامات بهداشت و درمان نروژ اعلام کردند: جهش مهمی را در ویروس نفلوآنزای H1N1 نوع A کشف کرده اند که می تواند عامل بروز شدیدترین نشانه های این بیماری در افراد آلوده به این نوع آنفلوانزا باشد.

محققان موسسه بهداشت عمومی نروژ طی بیانیه ای اعلام کردند جهش مذکور می تواند توانایی این ویروس را برای نفوذ به اعماق دستگاه تنفسی تحت تاثیر قرار داده و بیماری شدیدتری ایجاد کند.
سازمان بهداشت جهانی روز جمعه اعلام کرد: نگرانی از جهش در ویروسH1N1 زمانی مطرح شد که این ویروس پس از اوج شیوع آن در آمریکا و غرب اروپا در حال در حال حرکت به سمت شرق اروپا و آسیا است.
در بیانه روز جمعه سازمان بهداشت جهانی آمده است: “نشانه های اولیه ای از اوج گیری فعالیت این بیماری ‌ در برخی مناطق نیمکره شمالی مشاهده شده است.”

بر اساس گزارش این سازمان، از زمان ظهور این بیماری در ماه آوریل تاکنون، دستکم شش هزار و ۷۷۰ نفر جان خود را از دست داده اند. طی هفته گذشته ۵۲۰ بیمار جان سپرده اند.
مقامات بهداشتی می گویند دلیلی ندارد که باور کنیم این جهش بر اثربخشی واکسن آنفلوانزای نوع‌ آ و یا داروهای ضد ویروسی تولید شده در شرکت های نوارتیس، روشه و گلاسکواسمیت کلاین تاثیر دارد.
جهش ایجاد شده در این ویروس در دو قربانی و یک بیمار مبتلا به آنفلوانزای نوع آ کشف شد.
مقامات بهداشتی می گویند هنوز مشخص نشده که آیا ویروس جهش یافته در بین انسانها انتقال می یابد یا خیر.
در بررسی های انجام شده جهش های دیگری در موارد دیگری کشف شده ، اما جهش ویروسی در دو قربانی و بیمار نروژی مورد توجه خاص پزشکان قرار گرفته است.


ارسال شده در تاریخ: جمعه 2 بهمن 1388 || دیدگاه ()

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد كل بازدیدها :
آخرین بازید از وبلاگ :
آخرین بروزرسانی :