تبلیغات
منابع و جزوات کارشناسی ارشد گروه زیست شناسی (ژنتیک, میکروبیولوژی, بیوتکنولوژی, سلولی مولکولی....

ساعت ژنتیکی ساخته شد

دانشمندان سوئیسی موفق به تولید مدارهایی ژنتیکی برای ساخت ساعتی مصنوعی شده اند.
به گزارش خبرگزاری مهر، دانشمندان انستیتو فناوری بازل سوئیس با استفاده از فرایند پیچیده ای برای اتصال ژنها با یکدیگر موفق به ارائه مجموعه مداراتی شده اند که نمونه آن در طبیعت ساخته نمی شود.

به گفته دانشمندان این فرایند مستلزم مکانیسمی همانند سیم کشی و اتصالات مداری میان ژنها با یکدیگر برای ایجاد مجموعه مدارهایی خاص است که صورت طبیعی آن در طبیعت ساخته نمی شود.

به اعتقاد محققان این کشف جدید می تواند در آینده نزدیک امکان ارائه زمان سنج های سلولی مصنوعی را برای دانشمندان فراهم کند که در مکانیسم رهاسازی داروها طی شلیک های زماندار نقش بسیار مهمی دارند.

دانشمندان معتقدند دستاورد مهم دیگر این پژوهش، درک وسیعتری از اوسیلاتورها یا مکانیسمهای نواسان ساز را درپی خواهد داشت که کارکردهای بدنی نظیر چرخه خواب و بیداری انسان را کنترل می کنند.

به گفته دانشمندان این نوسانگر مصنوعی که همانند نوع طبیعی آن ولی مرکب از مواد متشکله مصنوعی است، می تواند تولید پروتئین فلورسنتی را در سلول تخمدان یک موش همستر روشن و خاموش کند.

بر اساس گزارش نیچر، دانشمندان بر این باورند بوجود آوردن نوسانگری با مکانیسم راه اندازی زمانی دقیق می تواند پروتئین های حیاتی مثل انسولین را در بهترین زمان در اختیار بدن قرار دهد

ارسال شده در تاریخ: چهارشنبه 23 بهمن 1387 || دیدگاه ()

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد كل بازدیدها :
آخرین بازید از وبلاگ :
آخرین بروزرسانی :