تبلیغات
منابع و جزوات کارشناسی ارشد گروه زیست شناسی (ژنتیک, میکروبیولوژی, بیوتکنولوژی, سلولی مولکولی....

راز ژنتیكی پیچیده گندم فاش می‌شود

دانشمندان به این باور رسیده اندكه برای افشای رمز ژنتیكی بسیار پیچیده گندم، محصولی كه غذای اصلی ‪۳۵‬درصد مر دم جهان را تشكیل می‌دهد،راهی پیدا كرده اند.

به گزارش خبرگزاری رویترز از لندن، این كار می‌تواند به تولید گونه‌های اصلاح شده‌ای كه در مقابل خشكسالی و بیماری مقاوم باشند، بیانجامد.

افزایش تقاضا باعث شده است كه در مورد كمبود احتمالی غلات در آینده نگرانی به وجود آید و این امر چندی قبل در سال جاری موجب شد قیمت‌ها به حد بی‌سابقه‌ای گران شود.

دانشمندان فرانسوی گفتند از بزرگترین كروموزوم گندم یعنی كروموزوم ‪۳B‬نقشه ای تهیه كرده و نشان داده‌اند كه این امكان وجود دارد كه توالی كل رمز ژنتیكی این گیاه را مشخص كرد.

ئتین پو از موسسه ملی تحقیقات كشاورزی در كلرمون فران ابراز امیدواری كرد كه ظرف پنج سال اینده محققان بتوانند نقشه فیزیكی كل ژنوم گندم را تهیه كنند.

در گذشته صرفا به دلیل پیچیدگی تركیب گندم، تهیه ژنوم این محصول تقریبا غیرممكن تلقی می‌شد .

گندم حاوی ‪ ۱۷‬میلیارد جفت پایه از مواد شیمیایی است كه دی ان آ را می سازند . این عدد پنج برابر ژنوم انسان است.

كروموزوم ‪۳B‬به تنهایی بیش از دو برابر اندازه كل ژنوم برنج است. برنج نخستین محصول غذایی عمده‌ای است كه شش سال قبل توالی ژنی آن مشخص شد.

به گفته پژوهشگران، زمانی كه كل توالی ژنی گندم كشف شود، این امكان به وجود می‌آید كه به مراتب آسانتر از قبل ژن‌هایی را مشخص كرد كه می‌توانند در برنامه‌های معمولی كشت گندم و یا تهیه محصولات مختلف تراریخته یا اصلاح ژنتیكی شده، مورد استفاده قرار گیرند.

به گفته پو با در اختیار داشتن ژنوم گندم می‌توان انواع جدید بیشتری گندم تهیه كرد و در اینده شاید بجای ‪۱۰‬تا ‪۱۲‬سال، بتوان هر چهار تا شش سال یكبار گونه جدیدی ارایه كرد.

اكنون فعالیت در زمینه كشف رمز ژنتیكی گندم ، با بودجه دانشگاهها و موسسات دولتی تحت نظر كنسرسیوم رمزگشایی توالی ژنتیكی گندم انجام می‌گیرد دانشمندان از مدتی قبل از اطلاعاتی كه محققان در این زمینه جمع آوری كرده اند استفاده می‌كنند و گروهی در استرالیا توجه خود را به ژنی معطوف كرده اند كه در مقاومت در برابر نوع خطرناكی از زنگ زدگی ریشه نقش دارد.

گونه نسبتا جدید و تهاجمی از بیماری زنگ سیاه ریشه كه در سال ‪۱۹۹۹‬در اوگاندا كشف و ‪Ug99‬نامیده شد، در شرق افریقا و بخشهایی از خاورمیانه شیوع پیدا كرده است. اكثر گندم‌هایی كه تجاری هستند، در مقابل این بیماری مقاوم نیستند


ارسال شده در تاریخ: سه شنبه 23 مهر 1387 || دیدگاه ()

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد كل بازدیدها :
آخرین بازید از وبلاگ :
آخرین بروزرسانی :