تبلیغات
منابع و جزوات کارشناسی ارشد گروه زیست شناسی (ژنتیک, میکروبیولوژی, بیوتکنولوژی, سلولی مولکولی....

علم ژنتیك و ساخت عروسك

دانشمندان علم ژنتیك موجودی ساخته اند كه كاملاً درد را احساس می‌كند ولی نمیتواند جیغ بكشد!


شركت جن‌پتس ( ‪ ( genpets‬، اقدام به تولید انبوه حیوانات ژنتیكی كرده است كه نمونه آنها در طبیعت وجود ندارد.

این موجود زنده در حالت خواب زمستانی در بسته‌بندی‌های مخصوص در فروشگاه‌های این شركت عرضه می‌شود.

حیوان خانگی ساخته شده در شركت جن‌پتس مانند دیگر حیوانات دچار درد و رنج می‌شود اما به گونه‌ای ساخته شده كه هنگام درد، سر و صدای زیادی نمی‌كند.

عمر این حیوان یك تا سه سال است و پس از خروج از بسته بندی و برخاستن از خواب زمستانی به سرعت با انسان و كودكان انس می‌گیرد.

این شركت اعلام كرده است كه به زودی فروش انبوه محصول خود را در قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایندگی‌های خود آغاز می‌كند و اكنون در حال ثبت و اهدای حق نمایندگی فروش است.

این شركت با استفاده از دستاوردهای مهندسی ژنتیك، بااصلاح و دستكاری مولكول‌های دی‌ان‌آ (‪ (DNA‬كه حاوی اطلاعات زیستی جانداران است اقدام به تولید انبوه و فروش پستانداران زنده كرده است.

بسته‌بندی‌ها دارای نشانگر ضربان قلب حیوان، چراغ ال‌ایی‌دی (‪ (LED‬كه درجه تازگی حیوان را نشان می‌دهد و لوله ویژه تغذیه است.

شركت سازنده این حیوانات اعلام كرده است كه آنها مانند دیگر حیوانات، دارای عضله، استخوان و خون هستند و اگر قسمتی از بدن آنها بریده شود، خونریزی می‌كنند و در صورت عدم مراقبت جان خواهند باخت.

دی‌ان‌ای این حیوانات بر اساس فن‌آوری میكرواینجكشن تخم (‪Zygote Micro‬ ‪ (Injection‬ تهیه شده است. این فن‌آوری در سال ‪ ۱۹۹۷‬بوجود آمده است و در سال ‪ ۲۰۰۳‬ از آن برای تلفیق دی‌ان‌آی انسان و خرگوش با موفقیت استفاده شد.

اقدام شركت جن‌پتس دغدغه فیلسوفان و حامیان حقوق انسان و حیوانات را بار دیگر گوشزد می‌كند و بیم زندگی در جهانی مانند “جزیره دكتر مونرو” را به ذهن متبادر می‌كند.

در جزیره دكتر مونرو كه یك داستان تخیلی مربوط به چند دهه پیش است، حیواناتی زندگی می‌كنند كه نیمی انسان و نیمی حیوان‌اند.

به نظر می‌رسد با عرضه انبوه این حیوانات خانگی، كه برخی خصوصیات عروسك‌ها را نیز دارا هستند، نسلی از كودكان پرورش می‌یابند كه تفكر متفاوتی در مورد حیات، سر منشا و ماهیت آن در ذهن خواهند داشت و به این ترتیب نگاه آنان به زندگی و فرهنگ زیستی آنان دگرگون خواهد شد.یك موجود زنده كه توسط دی ان ای هایی تركیبی از حیوان و انسان و علم مهندسی بیو ایجاد و ساخته شده .

میدونم كه تعجب كردید و هزار تا سوال براتون اینجا شد ،خوب تصمیم دارم به یك سری از سوالها كه برای خودم هم اولش ایجاد شد و جوابش و با تحقیق گرفتم ، پاسخ بدم .

آیا جن پتس زنده است و نفس میكشد ؟
بله جن پتس زنده است و نفس میكشد ، عضله و خون دارد ولی با القاء خواب زمستانی به این حالت در پلاستیك قرار گرفته است . در عین حال در همین حالت هم كاملا زنده است و از سوراخهایی كه بر روی پلاستیك قرار دارد تنفس میكند.

آیا جن پتس چشم هایش را باز میكند ؟
بله ! حدود بیست دقیقه بعد از اینكه بسته را باز كردید ، جن پتس كم كم بیدار میشود و زندگی خود را شروع میكند .

آیا جن پتس احساسات دارد و چه نوع موجودی است ؟
بله ، جن پتس با تغییراتی كه در دی ان ای آن ایجاد شده در هفت شخصیت یا كاركتر وارد بازار خواهد شد ، و شما میتوانید بنا به علاقه تان ، جن پتس باهوش، كم حرف ،شیطون ، مودب و یا اجتماعی را خریداری كنید.

آیا جن پتس رشد میكند ؟ چند سال عمر میكند؟
جن پتس رشد كامل خود را داخل بسته انجام میدهد و میزان عمرش بسته به نوع آن از یك تا سه سال متفاوت است .

توضیح اضافه :
این محصول در دو مدل یكی با طول عمر یك سال و دیگری با طول عمر سه سال و در هفت مدل پهلوان(قرمز) ماجراجو (نارنجی) شاد (زرد) آرام (سبز) متین (آبی) روحانی و رویایی(بنفش)ساخته شده‌است.

خوب بعد سوال و جواب ها ، جالبه براتون هم بگم كه این كمپانی این محصول را تولید كرده تا جای عروسك و یا حیوانات خانگی را در منازل بگیرد و مشكلات حیوانات را نداشته باشدهمونطور كه در این عكس مشاهده میكنید قسمت بالا سمت راست ، توسط یك سیستم ساده ضربان قلب جن پتس طی مدت زمانیكه در خواب زمستانی است را نشان میدهد و قسمت سمت چپ پایین چند تا چراغ وضعیت سلامتی این موجود عجیب را كنترل و نشان میدهد .
Gen= Genetic كه همون علم ژنتیكه و Pet= حیوان اهلی و دست آموز خانگی


این موجود زنده طوری ساخته شده كه حركات محدودی مانند یك نوزاد داشته باشد به گونه‌ای كه مدفوع بسیار مختصر داشته باشد و به غذای كمی هم احتیاج دارد.قد آن حدود ۲۰ سانتیمتر و قطرش ۷ سانتیمتر است و جثه آن از این بزرگ‌تر نمیشود كاملاً درد را احساس می‌كند ولی نمیتواند اصوات بلند تولید كند دارای خون عضله و استخوان است و پس از خروج از جعبه ظرف ۲۰ دقیقه بیدار شده و چشم‌هایش را باز می‌كند.

شركت bio-genica در استرلیا عروسك‌های جاندار موسوم به (Genpets) را به كمك علم مهندسی ژنتیك به این ترتیب كه تركیبی از ژن‌های خرگوش شامپانزه و خوك با استفاده از القای خواب زمستانی در جعبه نگهداری می‌شود و این جعبه ضربان قلب و میزان تازگی آن را نشان می‌دهد . در سراسر كره خاكی عرضه خواهد كرد


ارسال شده در تاریخ: یکشنبه 3 شهریور 1387 || دیدگاه ()

بازدیدهای امروز :
بازدیدهای دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد كل بازدیدها :
آخرین بازید از وبلاگ :
آخرین بروزرسانی :